Skip to main content

W Akademii AKUFORMA.PL, jakość terapii i skuteczność leczenia zawsze stawiane są na pierwszym miejscu. Jednym z niezwykle cennych narzędzi, które wykorzystujemy w naszej praktyce, jest moksa – rodzaj rośliny, która potrafi wzbudzić energię yang i przynieść ulgę osobom osłabionym oraz cierpiącym na zimno wewnętrzne i zewnętrzne.

Co to jest moksa i jak działa?

Moksa, znana również jako Artemisia Vulgaris, to roślina stosowana w medycynie chińskiej od tysięcy lat. Kiedy jest spalana, wydziela energię, która jest wchłaniana przez organizm podczas leczenia. Ta tradycyjna terapia energetyczna ma za zadanie wzmocnić ciało i umysł oraz przywrócić harmonię energetyczną.

Dla kogo jest moksa?

Moksa jest szczególnie polecana dla osób, które są osłabione lub znajdują się w podeszłym wieku. Jej działanie przynosi ulgę w przypadku zimna wewnętrznego i zewnętrznego, co jest szczególnie ważne w okresie zimowym. Osoby z bólami stawów czy pleców, które odczuwają brak energii, także mogą skorzystać z dobroczynnych efektów moksy.

Moksa po akupresurze i masażu meridianowym

W AKUFORMA.PL stosujemy moksy jako uzupełnienie zabiegów akupresury lub masażu meridianowego. Po zastosowaniu tych technik terapeutycznych, ciało zostaje oczyszczone z blokad energetycznych. Następnie, z pomocą moksy, wypełniamy te oczyszczone struktury energią yang, co umożliwia efektywne i głębokie działanie terapeutyczne.

Moksybucja i specjalna moksa JULING

W naszej akademii poznasz również techniki moksybucji, które pozwalają na oczyszczanie blokad za pomocą specjalnych cygar moksy. Kluczowym elementem jest używanie moksy najwyższej jakości, takiej jak JULING – moksa z domieszką specjalnych ziół, dzięki którym wnika jeszcze głębiej w struktury energetyczne.

Moksa jako terapia energetyczna

Warto podkreślić, że moksa nie jest terapią cieplną, jak można by sądzić. To terapia energetyczna, moksa działa jak wzmacniacz umysłu terapeuty. Dlatego podczas zabiegu moksybucji terapeuci muszą być wyciszeni i jednocześnie skupieni. Często określa sie to jako stan ”pustki”.

Moksa – wymaga precyzji i kontroli

Praca z moksą jest bardziej wymagająca niż akupunktura, ponieważ wymaga użycia umysłu do kontroli energii. Techniki redukcji i wzmacniania zastosowane w akupunkturze nie są tutaj skuteczne. Dlatego niezalecane jest przekazywanie moksy klientom do użytku domowego, gdyż bez odpowiedniego doświadczenia i wiedzy, nie można kontrolować energii w sposób właściwy.

Podsumowanie

Moksa stanowi bezcenny składnik naszej praktyki w AKUFORMA.PL. Jej działanie energetyczne, zdolność do wzbudzania energii yang oraz jej wszechstronne zastosowanie przynoszą ulgę osobom osłabionym i tym, które odczuwają zimno wewnętrzne i zewnętrzne. Dzięki odpowiednim technikom moksybucji oraz użyciu wysokiej jakości moksy JULING, możemy cieszyć się głębokim i efektywnym leczeniem. Pamiętaj jednak, że moksa to terapia energetyczna, która wymaga precyzji i kontroli, dlatego warto zaufać profesjonalistom w AKUFORMA.PL i doświadczyć dobroczynnych efektów tej starożytnej metody.